Who is Bengisu Velioğlu?Konya'da doğumlu olan Bengisu Velioğlu, beş yaşında İstanbul'a yerleşmiş ve eğitimini burada sürdürmüştür.

Lİsans eğitimini İstanbul Üniversitesi Antropoloji üzerine almıştır. Üniversitenin son senesinde İsmek Stilistlik kursuna girerek moda alanında ilk mecarası başlar. Burada hocası, yeteneklerini farkederek onu daha profosyonel okullardan eğitim alması için ikna eder.

Üniversitede Sosyal Antropoloji dalından birincilikle mezun oduktan sonra İstanbul'daki moda üzerine akademileri araştırıp, London Colage of Fashion ile işbirliği içinde çalışan İstanbul Moda Akademisi, Moda Tasarımı Ve Diploma Programına giriş yapar.

Eğitim sürecinde Beymen Akademia ve Fashion Week kapsamında tasarımlar yapmıştır. Bitirme projesini Japon kültürü esintileriyle Fashion Week koleksiyonunda başarılı bir şekilde sonlandırmıştır.

Okul bittikten sonra özel bir firmada iki yıl çalışmıştır. Burada Massimo Dutti ve Alman markalarıyla çalışan Bengisu Velioğlu kendi tasarımlarını hayata geçirmek için 2 yılın sonunda özel tasarım mayo ve bikinilerini üretmeye başladı.

Her kadın eşsiz olduğundan tasarımlarını bu eşsiz farklılıklardan ilham alarak tasarlamıştır.Trend renk ve desen kombinasyonları ile zenginleştirdiği hikayeleri, özel tasarımlarıyla sentezleyerek bu özgün koleksiyonu kadınlara sunmuştur.